Atpūta dabā

Pastaigas, izbraucieni ar velosipēdu, slēpošana.

Pilsētas skrējiena nogurdinātie viesu namā varēs atgūt mieru, dodoties garās pastaigās pa mežu vai pārgājienā uz vienu no unikālākajām un enerģētiski spēcīgākajām vietām Latvijā – 80 avotu izteku vai Mazsāliju pilskalnu. Apkārtne šeit ir bagāta ar brīnišķīgiem dabas skatiem, Kurzemes šarms jūtams teju uz katra soļa kā baltā ziemā, tā vasaras tveicē.

Pastaigājoties vai braucot ar velosipēdu pa dabas takām, pie mums varēsiet sastapt gan patstāvīgos iemītniekus: brieduļus, mežacūkas Ansi un Grietu, gan vērot melno stārķi un citus viesus no putnu un dzīvnieku pasaules.

Vasarā viesu nama apkārtnes krāšņo ainavu var baudīt izbraucienos ar velosipēdiem, laivām un katamarāniem, savukārt ziemā slēpojot jūsmot par apsnigušajiem laukiem, mežiem un visbaltākajām koku galotnēm. Ja sava velosipēda nav, tad mūsu saimnieki tos palīdzēs sagādāt.

Darba terapija

Pilsētas steigas un putekļu nogurdinātajiem „Mazsālijās” iespējams atbrīvot prātu no rūpēm un raizēm, sajust savu saikni ar dabu, izbaudot savdabīgu meditācijas veidu, piedaloties fiziskā darba aktivitātēs:

  • Dārza darbos (ravēšanā, stādīšanā, augļu un ogu novākšanā);
  • Kartupeļu talkā;
  • Apkārtnes sakopšanā (zāles pļaušanā, lapu grābšanā, briežu aploku tīrīšanā);
  • Lielajā zivju talkā. Pēc individuālām vēlmēm izstrādāsim darba terapijas programmu, kas ar patiku un prieku ļaus aizmirsties no ikdienas stresa.

Darba terapija paredzēta tikai pieaugušajiem viesiem.

Sēņošana un ogošana

Kas gan var būt labāks par paša lasītām ogām, meža zemenītēm, kas savērtas uz smilgas, violeti iekrāsotiem pirkstiem no melleņu lasīšanas un spirgtuma, ko sniedz pašu lasītās avenes. „Mazsāliju” apkārtnē esošie meži ir bagāti ogulājiem un īpašām sēņu vietām. Pašu dārzā kārumniekus vienmēr gaida jāņogu un upeņu krūmi.

Pirts rituāli

Ķermeņa un gara labsajūtu atgūsi, baudot pirts rituālus profesionāla pirtnieka vadībā, dzerot īpašas tējas un veldzējoties ūdenskrituma šaltīs. Miers prātam un bauda ķermenim.

Makšķerēšana un medības

Savu lielo lomu varēsiet noķert „Mazsāliju” dīķos. Tajos dzīvo karpas, foreles, asaras, līdakas, līņi, zelta karūsas un pat vēži. Pie tam noķerto lomu saimnieces ar lielāko prieku pārvērtīs gardās maltītes. Savukārt medību azartu varēsiet izbaudīt sakoptās medību platībās.

Ekskursijas ar vīna degustāciju

Tradicionālās ekskursijas „Mazsālijās” – ciemošanos briežu dārzā un pie mežacūkām, kā arī pastaigas pa meža takām, ir iespējams papildināt ar pašmāju vīna, kā arī citu lauku labumu degustācijām un meistarklasēm. Pašmāju gardos vīnus un citus suvenīrus varēsiet iegādāties līdzņemšanai.

Kopā ar draugiem vai kolēģiem varēsiet iemācīties liet sveces vai pagatavot gardu kūku vai kādu citu ēdienu pēc viesu nama saimnieču paaudzēs glabātām receptēm.

Ekskursijas bērniem

„Mazsālijās” padomāts arī par mazo viesu izklaidēm – Ežuka Žuka vadībā bērni varēs aktīvi izkustēties gadalaiku spēlēs, orientēties un risināt prāta spēles, baudīt baranku lietu pie Anša un Grietas, kā arī piedalīties radošajās darbnīcās un pavārmākslas meistarklasēs.

Vairāk par ekskursijām bērniem.

© Mazsālijas 2020
Izstrādātājs:
crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram