Par mums

Pašā Kurzemes sirdī ir vieta, kur daba elpo vienā ritmā ar cilvēku un klusums skan kā visskaistākā mūzika. Gluži kā ar maigu rokas pieskārienu šeit visas rūpes tiek noņemtas no pleciem, un miers, kas apkārt virmo, ienāk katrā sirdī. 

Senās vācu barona Fon Hahn dzirnavas ir pārtapušas par atpūtas vietu trokšņa un ikdienas skrējiena nogurdinātiem pilsētniekiem. Viesu nams „Mazsālijas” iemieso īstu kurzemnieku laipnību, sirsnību un viesmīlību. Tā ir vieta ar dvēseli, savu auru un noskaņu, kur dabas apskāvienu burvībā ikviens var atgūt sava ķermeņa un prāta harmoniju un beidzot pa īstam būt, just un elpot. 
Katrs šeit iegūst to, ko meklē – laisku divvientulību kopā ar mīļoto cilvēku, aizraujošus piedzīvojumus ģimenes lokā, neaizmirstamus svētkus vai aktīvu atpūtu kopā ar draugiem vai kolēģiem. Viesu nams „Mazsālijas” ir vieta, kur iespējams realizēt daudzus sapņus, ļaut bērnam pirmo reizi satikt īstus briežus un mežacūkas vai lasīt sulīgas upenes un jāņogas tieši no krūma, laiski snaust zālītē un lasīt grāmatu vai vienkārši izbaudīt mirkli, kad jādara nav itin nekas, un viss apkārt notiek pats no sevis. Tu beidzot sāc dzīvot vienā ritmā ar dabu, vienā ritmā ar pasauli un arī pats ar sevi. 
„Mazsālijas” ir vieta, kur dvēsele elpo un ķermenis uzņem spēkus.

Vēsture

Mazsāliju” pirmsākumi meklējami tālajā 1847. gadā, kad vācu barons Fon Hahn nolēma no akmens izbūvēt ūdens dzirnavas. Par šīs vietas seno elpu vēl šobaltdien liecina barona iniciāļi veco dzirnavu slūžu sienā.

Iespējams, ka „Mazsāliju” nosaukums cēlies no vietvārda Sālijas, kas savukārt atvasināts no pazīstamā reģiona Latvijas austrumos – Sēlijas. Runā, ka baroniem Sēlija ir bijusi īpaši mīļa, tāpēc tie vēlējušies mazu gabaliņu no Sēlijas pārcelt arī uz Kurzemi.
Ēku kompleksa būvniecība, kā to šobrīd redzam un pazīstam, tika uzsākta 1989. gadā. „Mazsāliju” lepnums ir klēts ēka, tā ir pilnībā saglabājusies kā senajās barona Fon Hahn dienās gan ar autentisku jumtu pārsegumu, gan nesošajām sienām, gan arī vecajām egļu koka sijām. Pagrabs, kas paslēpies kalnā, un pārējās ēkas ir tikušas izbūvētas no jauna.

Sākotnēji māja tika būvēta ģimenes vajadzībām kā vieta, kur ne tikai dzīvot, bet arī realizēt sevi, radot tādu pasauli apkārt, kas mudina dot labāko un gaišāko no sevis, brīvi elpot un dalīties mīlestībā un priekā ar katru satikto.

Tagad senās dzirnavas pārtapušas par viesu namu, kurā ikviens var atgūt mieru un smelties iedvesmu dzīves baudīšanai.

Saimnieki

„Mazsālijas” ir pazīstamas ar savu sirsnību un viesmīlību, katrs viesis tiek īpaši novērtēts un mīļi aprūpēts, katram tiek veltīts laiks un darīts viss, lai ciemiņš šeit justos gaidīts un kā mājās.

 Šeit saimnieko un par viesu uzņemšanu rūpējas liela un saticīga ģimene: Omīte Aina, Gunita un Gunārs, ikreiz satiekot, mīļi sveicina un izklaidē ģimenes mīluļi – suņi Coko (Saldozo Cunami Cirano Cokolone), Dukāts (Dukāts Golden Boys Gucon Gift), Fere (Ferrero Roche), Džīna un Džolija.
Briežu dārzā saimnieko mazā Ainiņa ar brālīti Kārli un viņu draugs Bruno, bet bērnus īpaši priecē mežacūkas – Ansis un Grieta.

Pie mums ikviens viesis tiek lutināts un uztverts kā mīļš ciemiņš un tuvākais ģimenes loceklis.
© Mazsālijas 2024
Izstrādātājs:
crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram